Připoj se na Poraď.cz a poraď svým kamarádum, kteří mají nějaký problém.

Podívej se, jaké mají tvoji kamarádi problémy, nech si poradit od kamárádů a sdílej svoje zkušenosti a znalosti!

Začínáme

Endogenní deprese

Bořek (neregistrovaný uživatel)
Bořek
Moje známá trpí endogení depresí.Můžete mi vysvětlit, co to je?A jestli jí můžu třeba nějak pomoct?Předem děkuju.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod 26.03.2010 16:14
Odpovědi
Seřadit podle: Data / Oblíbenosti
Bořku, endogenní deprese je vlastně takový druh tohoto psychického onemocnění, který je způsoben nikoliv nějakým vnějším činitelem (třeba stresem), ale příčinu je nutné hledat uvnitř. V tomto případě jde o poruchu nervových přenašečů v mozku. Protože část mozku špatně funguje, trpí vaše známá depresí. Bohužel na tento druh deprese zabírá pouze léčba pomocí léků, takže z vaší strany je možná pouze „psychická“ podpora.

Muž, Celkem 165 příspěvek na Poraď.cz. (0) / Nelíbí se mi (2)
To nejhorší je "léčba" farmaky! Zdravotnictví zásadně neřeší příčiny nemocí, ale jen tlumí příznaky a ještě v rámci toho experimentuje s drogami (co jiného "léky" jsou), která aspoň trochu zabere a která naopak nadělá ještě větší škodu v organismu, aby bylo pořád co léčit. Příčinu problému je nutné hledat hlouběji, než by vůbec lékaři byli ochotni jít - v podstatě a původu lidské osobnosti. Neznalost těchto skutečností vytváří prostor pro "nemoci" a problémy, které ničí život a vedou ke smrtím!! Záměrně uvádím množné číslo, fyzickou smrtí lidský život nekončí!!
Žena, Celkem 139 příspěvek na Poraď.cz. (2) / Nelíbí se mi (2)
Fantu (neregistrovaný uživatel)
Fantu
Myslím že endogenní deprese je skutečně vnitřní onemocnění léky tlumí emoce aby to s člověkem tolik neházelo, ale kdo se spoléhá pouze na léky tak je na špatné koleji skutečně lečivá je psychoterapié v případě takového onemocnění mnohdy několikaletá. Vašek
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (1)
Psychoterapie nevyřeší víc, než náplast na otevřenou zlomeninu. Příčiny i řešení přesahují možnosti zdravotnictví a navíc efektivní léčba (možná POUZE odstraněním pravé příčiny, kterou zdravotnictví nezná), by nebyla tak výnosná jakou neustálé tlumení symptomů.
Žena, Celkem 139 příspěvek na Poraď.cz. (1) / Nelíbí se mi (1)
Poraď mu!
Vložit odkaz x
Anonym:   Toto jméno bude použito zároveň jako Vaše přezdívka.

Návody, rady, problémy, odborníci